بازار اصناف ایران
بازار اصناف ایران

ضرورت کاهش فشار مالیات بر ارزش افزوده در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر/ کسبه بدون کارگر مشمول دریافت تسهیلات ‌شوند/ صدمات توزیع آنلاین غذا به رستوران‌های خرمدره

ضرورت کاهش فشار مالیات بر ارزش افزوده در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر/ کسبه بدون کارگر مشمول دریافت تسهیلات ‌شوند/ صدمات توزیع آنلاین غذا به رستوران‌های خرمدره

نماینده اتاق اصناف ایران در شهرستان خرمدره (زنجان) گفت: شهرستان های زیر ۱۰۰ هزار نفر باید بیش از این مورد توجه دولت قرار گیرند.
بهروز کرمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران بیان کرد: با توجه به تعطیلی گسترده فعالیت صنوف طی ماه‌های گذشته، امروز تمامی واحدهای صنفی شرایط سختی را دنبال می‌کنند. وقتی میلیون‌ها واحد صنفی تعطیل می‌شوند، کسی از آن‌ها حمایت نمی‌کند و این در حالی است که کارمندان دولت، حقوقشان را می‌گیرند. کسی نمی‌پرسد این واحدهای صنفی چطور معیشت خود را تامین می‌کنند.
وی افزود: حمایت‌های دولتی انجام شده در این ایام، به هیچ عنوان پاسخگوی نیازهای ما نیستند. بسیاری از واحدهای صنفی در شهرستان خرمدره و همچنین در سایر شهرستان‌ها بدون کارگر (تک نفره) اداره می‌شوند یا طوری است که پدر و پسر با هم کار می‌کنند.. بسیاری دیگر هم کارگرانی دارند که بیمه نشده‌اند اما هیچ کدام از آن‌ها مشمول دریافت تسهیلات نمی‌شوند.
کرمی همچنین به مشکلات کسبه شهرهای کوچک در خصوص مالیات بر ارزش افزوده اشاره و بیان کرد: مالیات بر ارزش افزوده‌ای که برای ما محاسبه شده است با تهران برابری می‌کند. کسبه‌ای که در شهرستان‌های زیر ۱۰۰هزار نفر فعالیت می‌کنند نمی‌توانند معیشت خود را تامین کنند و به همین علت از پرداخت چنین ارزش افزوده‌های سنگینی معذورند. مثلا برای یک واحد صنفی در خرمدره ۹۸ میلیون ارزش افزوده محاسبه شده است. این روش درستی نیست و این مالیات در شهرستان‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر باید کمتر محاسبه شود. علاوه بر این شرایط استانی که گردشگرپذیر است و فروش بیشتری دارد نیز از سایر شهرستان‌های کوچک متفاوت است و باید این‌ها از هم تفکیک شوند.
رئیس اتحادیه اغذیه‌فروشان خرمدره همچنین درباره افزایش هزینه‌های رستوران‌ها و اغذیه‌فروشان به واسطه خرید اقلام بهداشتی نیز گفت: در پی افزایش هزینه‌ها تقاضای افزایش نرخ وجود دارد اما بازار کشش این افزایش نرخ را ندارند و به بیان دیگر مشتریان توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند.
وی همچنین از صدمات وارده توزیع آنلاین غذا (اپلیکیشن‌ها) به رستوران‌ها نیز گلایه کرد و گفت: توزیع آنلاین غذا در خرمدره باعث فعالیت‌های زیرزمینی شده است و از طرف دیگر به کسب و کار رستوران‌ها نیز صدمه زده است

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *