بازار اصناف ایران
بازار اصناف ایران

اقدامات همه جانبه اصناف در دوره شیوع کرونا

اقدامات همه جانبه اصناف در دوره شیوع کرونا

رئیس اتاق اصناف اراک گفت: در دوره شیوع بیماری کرونا، اصناف استان مرکزی در اقدامی همه جانبه تلاش کردند تا مانع از شیوع بیشتر کرونا شده، خسارات صنفی را برآورد و جهت احقاق حق واحدهای صنفی رایزنی‌های متعددی انجام دهند و نیز برای کاهش رنج مدافعان سلامت خدماتی در خور ارائه دهند.
جمشید زند در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران در خصوص مجموعه اقدامات اتاق اصناف مرکز استان مرکزی بیان کرد: در این مدت، مکاتبات و پیگیری‌های لازم با اتحادیه‌های زیرمجموعه و اتاق‌های اصناف شهرستان‌های تابعه جهت آموزش، پیشگیری، مقابله با بیماری و همچنین ارسال دستورالعمل‌های بهداشتی جهت انجام اقدامات لازم انجام شد. همچنین برخورد با متخلفان و سودجویان که در این مقطع اقداماتی انجام داده بودند و برخورد با واحدهای صنفی که اقدام به باز کردن مغازه‌های خود خارج از قانون و زمان مصوب کردند از دیگر اقدامات انجام شده است.
وی افزود: در این دوره زمانی، به طور مستمر در جلسات پدافند زیستی و جلسات مربوطه و اجرای مصوبات حضور داشتیم تا نقطه نظرات اصناف را بیان کنیم و علاوه بر این پیشنهاداتی به استانداری ارائه کردیم تا برای حذف عوارض شهرداری، تعطیلی مراکز، بخشودگی مالیاتی واحدهایی که کرایه مستاجران را‌ می‌‌بخشند و بخشودگی سه ماهه کرایه واحدهایی که به نوعی دولت مالک آن است و … در نظر گرفته شود.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی بیان کرد: به طور کلی ارسال فهرست واحدهای آسیب دیده از تعطیلی صنوف به سازمان‌ها و ادارات مربوط، در خواست تعویق وام‌های واحدهای صنفی، درخواست ایجاد تسهیلات برای صنوف آسیب دیده از کرونا و ارسال پیشنهادات این اتاق و صنوف در جهت حمایت از صنوف و شهروندان از مهم‌ترین کارهایی است که انجام شده است.
وی همچنین از انجام تست کرونا ویروس و تب سنج در ورودی میدان میوه و تره بار شهرستان اراک، مجتمع‌ها، بازارها، فروشگاه‌ها و مراکز تجمع انسانی خبر داد و گفت: الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف مختلف امری است که با جدیت دنبال کرده‌ایم.
به گفته زند، اتاق اصناف اراک در دوره مبارزه با کرونا، امکان برگزاری دوره‌های آموزشی اصناف را به صورت غیرحضوری مهیا ساخت و علاوه بر این برای خرید و فروش غیرحضوری و راه‌اندازی سایت بیشمار (خرید غیر ضروری) صنوف را به ارائه خدمات در این سایت و شهروندان جهت خرید غیرحضوری ترغیب کرد.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: اهدای شیرینی و پتو به بیمارستان خوانساری شهرستان اراک و خدمات رسانی رایگان خدمات مکانیکی و برق خودرو به مدافعان سلامت بیمارسان‌های خوانساری و ولیعصر شهرستان اراک، بازرسی از واحدهای صنفی به خصوص واحدهای نانوایی و تامین کننده اقلام ضروری خانوار به صورت خاص و راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک در محل اتاق اصناف با ظرفیت حدود ۳۰هزار ماسک در روز و توزیع در مراکز بهداشتی، درمانی، بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان از جمله اقدمات این تشکل در راستای مسئولیت اجتماعی است

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *